2023. június 12. - Álláspályázat projektkutató munkakör betöltésére

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Társadalomtudományi Kutatóközpont Főigazgatója pályázatot hirdet

projektkutató munkakör betöltésére

a TK Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium projektbe

Feladatkör:

  • A TK Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium projekthez és a poltextLAB kutatócsoporthoz (https://poltextlab.com/) kapcsolódó tudományos és tudományszervezési feladatok;
  • Visegrádi országok közpolitikájához kapcsolódó adatok gyűjtése, adatbázis építés;
  • Közpolitikai napirendekkel kapcsolatos elemzések készítése a nemzetközi Comparative Agendas Project (https://www.comparativeagendas.net/ ) módszertana alapján;
  • Konzultáció külföldi partnerintézményekkel;
  • Nemzetközi konferenciák, workshopok előkészítésének, szervezésének a támogatása, konferenciarészvétel.

Pályázati feltételek:

  • Folyamatban lévő vagy befejezett politikatudományi vagy más társadalomtudományi, vagy adattudományi PhD képzés;
  • Magas vagy anyanyelvi szintű magyar nyelvtudás;
  • Magas szintű angol nyelvtudás;
  • Büntetlen előélet, cselekvőképesség;
  • Külföldi bizonyítvány és oklevél által tanúsított egyetemi végzettségi szint esetén a 2001. évi C. törvény szerinti elismerési vagy honosítási eljárás megléte.

Előnyök:

  • Python és/vagy R programozói ismeret;
  • Nagy nyelvi modellekkel (LLM) kapcsolatos tapasztalatok;
  • A cseh, szlovák nyelv magas szintű ismerete;
  • Haladó kvantitatív ill. kvalitatív módszertani felkészültség;
  • Demonstráltan magas színvonalú angol tudományos szaknyelvi ismeretek;
  • Impakt faktoros vagy a Scimago szerinti Q1-es folyóiratban megjelent publikációk.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

  • A pályázó szakmai önéletrajzát;
  • A végzettséget igazoló okirat másolatát;
  • A nyelvtudást igazoló okirat másolatát;
  • Egy angol nyelvű motivációs levelet (1 oldal);
  • Beleegyezési nyilatkozatot a pályázati anyagban foglalt személyes adatok a pályázati eljárással összefüggésben való kezeléséhez (a nyilatkozatminta letölthető a https://tk.hu/adatvedelem oldalról).

A pályázati eljárással kapcsolatos ügyintézés magában foglalja a pályázó meghatározott személyes adatainak kezelését. A Társadalomtudományi Kutatóközpontban folytatott adatkezelés szabályai, beleértve a pályázati eljárással összefüggésben folytatott adatkezelés részletes tájékoztatóját, megismerhetők a  https://tk.hu/adatvedelem oldalon.

A munkavégzés helye: Társadalomtudományi Kutatóközpont Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium 1097 Budapest, Tóth Kálmán u. 4.

A pályázat beérkezésének határideje: folyamatos a betöltésig

A pályázatot elektronikus úton kérjük eljuttatni Baumgartner Zoé részére, Baumgartner.Zoe.Eszter@tk.hu e- mail címre. Kérjük, a levél tárgyában jelölje meg: PROJEKTKUTATÓ/TK MILAB/2023.

A pályázat elbírálásnak határideje: folyamatos a betöltésig

A pályázat elbírálásnak módja:

A pályázati anyag és szóbeli elbeszélgetés alapján történik. A pályázatokat válasz e-mailben visszaigazoljuk, a pályázók közül azonban csak a szóbeli interjúra hívott jelentkezők kapnak visszajelzést. A szóbeli elbeszélgetés személyes vagy online formában is megtörténhet, internetes alkalmazáson keresztül.

Bérezés: megállapodás szerint

A munkakör azonnali kezdéssel betölthető heti 20 órás munkaidőben, a Társadalomtudományi Kutatóközpontban. A kinevezés négy hónapos próbaidő kikötésével 1 évre szól, amely teljesítménytől és finanszírozástól függően meghosszabbítható.

A beérkezett pályázati anyagokat (a nyertes pályázat kivételével) megsemmisítjük, illetve a pályázó kifejezett kérése esetén a jövőben felmerülő további álláslehetőségek kapcsán 1 évig megőrizzük.

A pályáztatott munkakörrel kapcsolatban további felvilágosítást ad: Ring Orsolya, a ring.orsolya@tk.hu email címen.